Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 
czytanie1

W sobotę 5 września odbyła się w całej Polsce IX edycja Narodowego Czytania. Akcję tę zapoczątkował prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w 2012 r, i kontynuowana jest przez obecnego prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę.

W tym roku utworem wybranym do czytania był dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Akcja Narodowe Czytanie ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również popularyzowanie wybitnych dzieł literatury polskiej.
Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie: Jagoda Farion i Szymon Wronka (5a) oraz Paweł Nowak (8c) pod kierunkiem pań Krystyny Czech i Renaty Baruzi przygotowali fragment „Balladyny” J. Słowackiego i odczytali go z podziałem na role swoim kolegom z klas siódmych.

czytanie2
czytanie3

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S