STRONA GŁÓWNA
Nasza Szkoła
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu
Pracownia Komputerowa

 

 

 Zdjecie nr 1 Odznaka Szkoła eTwinning

Po raz kolejny mamy zaszczyt ogłosić, że jako jedna z 70 polskich szkół otrzymaliśmy prestiżową Odznakę “Szkoła eTwinning”!


Jest to uznanie nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli, ale także docenienie działań, zaangażowania i osiągnięć całego zespołu eTwinning działającego w danej szkole.

Zdjecie nr 1 Odznaka Szkoła eTwinning

Nasza szkoła może poszczycić się faktem iż w tym roku szkolnym mamy naszego Ambasadora i Trenera warsztatów komputerowych eTwinning panią Beatę Wójcik, działającą na obszarze całego województwa lubelskiego i służącą nam na bieżąco fachową pomocą.

Zdjecie 3a Erasmus

Przez cały rok szkolny nauczyciele realizowali liczne projekty, zarówno wewnątrzszkolne, krajowe, jak i międzynarodowe ( realizowane z takimi krajami jak: Niemcy, Francja, Grecja, Hiszpania, Turcja).

Projekt Es duftet nach Weihnachten
Projekt Lebe gesund

Odkrywamy Europę z eTwinning prezentacja

Za realizację projektu „Discover Europe with eTwinning. Odkrywamy Europę z eTwinning” otrzymaliśmy Krajową i Europejską odznakę Jakości.

Krajowe i Europejskie Odznaki Jakosci 1.001


Organizowaliśmy i braliśmy udział w następujących wydarzeniach eTwinning:
Dzień Pluszowego Misia.
Światowy Dzień Życzliwości. 
Walentynkowe szaleństwo!
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 Safer Internet Day 2020 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 Safer Internet Day 2020 – webinarium eTwinning dla naszych uczniów
Projekt „100 lat z Wielkim Polakiem” Nauczyciele działający w programie eTwinning chętnie uczestniczą nie tylko w realizacji projektów, ale także szkolą się intensywnie i podnoszą swoje kwalifikacje . Uczestniczyli w licznych konferencjach, seminariach , warsztatach, kursach i wydarzeniach w kraju, za granicą oraz online. 
Seminarium kontaktowe Weimarer Dreieck w Berlinie 
Konferencja warsztatowa: Inspiracja, Współpraca, Rozwój w Warszawie
Seminarium eTwinning dla nauczycieli edukacji specjalnej w Kazimierzu Dolnym
Seminarium – Projekt eTwinning jako innowacja pedagogiczna w Krakowie
Warsztaty Doskonalenia Zawodowego Akademia eTwinning: “Robotyka jako interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne”
Seminarium online Edukacja zdalna z eTwinning dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Seminarium dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – Nowoczesna edukacja online
Seminarium: Informacja zwrotna oraz ocena postępów w edukacji zdalnej – nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Seminarium online e-Bezpieczna edukacja zdalna z eTwinning

Ważnym momentem dla eTwinning były obchody 15-lecia programu eTwinning, w którym nasza szkoła wzięła czynny udział. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów zamieszczonych na stronie eTwinning.pl.
https://etwinning.pl/szkola-podstawowa-nr-1-im-tadeusza-kosciuszki-w-pulawach/
https://etwinning.pl/szkola-podstawowa-nr-1-im-tadeusza-kosciuszki-w-pulawach-cd/
Prezentujemy też książkowe wydanie podsumowania 15- lecia Programu, w którym wypowiadają się Ambasadorzy Programu ( m.in. jest tu artykuł naszej wicedyrektor Beaty Wójcik).
https://issuu.com/frse/docs/15-lecie_online


15-lecie programu eTwinning (zobacz)


PRACE UCZNIÓW:

15 lat Projektu Etwinning Damian Panecki 6a.001

E Twinning od 15 lat

 E TWINING Zuzia B

eTwinning 1

Kacper S

Quiz o eTwinning - Weronika

Czym jest eTwinning dla naszych uczniów?!

eTwinning to program z Europy dany bo tu się dobrze poznamy. Czy z Anglii, czy z Francji, czy z Polski jesteście, na E-twinningu się zbierzcie. Tu swoją grupę stworzymy I razem się pouczymy. Tradycje swoje poznamy I wspólnie w Internecie pogadamy :)
Szymon B.


Praca w ramach programu eTwinning daje nam nauczycielom, uczniom, jak również etwinnerom realizującym wspólnie z nami projekty, poczucie jedności, wspólnoty i przynależności do Europy.

Dziś w eTwinning się spotkamy, O rocznicy porozmawiamy, Jesteśmy tym podekscytowani I bardzo uradowani, Bo platformę tą lubimy Więc jej urodziny czcimy.
Piotr D.

eTwinning ma 15 lat zaprasza każdego z nas łączy szkoły i domostwa każdy może się do niego dostać
Wiktor W.


Istotą programu eTwinning jest wspólne działanie, uczenie się od siebie nawzajem, inspirowanie i doskonalenie zawodowe. Te elementy wprowadzane sukcesywnie do pracy nauczycieli, działań całej szkoły zawsze przynoszą korzyści dla poszczególnych uczniów, całej społeczności szkolnej i lokalnej, dlatego też zamierzamy nadal się rozwijać i aktywnie uczestniczyć w programie eTwinning w kolejnym roku szkolnym.

B.Wójcik, M. Włodarczyk


awarded etwinning school label

11 kwietnia 2018r. nasza szkoła otrzymała Odznakę Szkoły eTwinning.

Wzięliśmy udział w dwustopniowym procesie weryfikacyjnym, w wyniku którego wyłoniono pionierów i liderów w praktyce cyfrowej, edukacji w zakresie e-Bezpieczeństwa, twórczym i innowacyjnym podejściu do nauczania, promowaniu ustawicznego rozwoju zawodowego kadry i współpracy wśród nauczycieli i uczniów. 1 211 szkół w całej Europie świętuje sukces szkolnych zespołów eTwinning, w tym 70 polskich placówek! Jest to uznanie nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli, ale także docenienie działań, zaangażowania i osiągnięć całego zespołu eTwinning działającego w danej szkole.

Lista polskich szkół nagrodzonych Odznaką Szkoła eTwinning:
http://www.etwinning.pl/70-polskich-placowek-z-odznaka-szkola-etwinning/


Międzynarodowy projekt „Lets explore our cultural heritage!”

4C etwinning

Uczniowie klasy 4 c z opiekunem p. Beatą Wójcik zakończyli w tym tygodniu międzynarodowy projekt „Lets explore our cultural heritage!”

Współpracowaliśmy ze szkołami z Grecji, Hiszpanii i Turcji. W trakcie trwania projektu podzieliliśmy się z naszymi kolegami nasza wiedzą o dziedzictwie kulturowym naszego kraju (dzięki temu projektowi my też zdobyliśmy ogromną wiedzę) i poznaliśmy sztukę i architekturę krajów partnerskich. Dzięki filmom i prezentacjom mieliśmy możliwość wirtualnych podróży po Europie. Własna twórczość artystyczna pozwoliła nam poczuć się jak mistrzowie pędzla, a gry i zabawy online nie tylko uczyły, ćwiczyły pamięć i koncentrację ale pozwoliły też po prostu dobrze się bawić.
Dziękujemy wszystkim za wspólne poznawanie dziedzictwa Europy!


Powered by emaze

Oto nasze prezentacje:

Polska Lista UNESCO:

 Słynne budynki i miejsca:

Słynni polscy malarze:

Talking Pictures:

Tekst: p. B. Wójcik


 

© 2009 by Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach | A&S