ikona na stronę szkoły

Webinar e-Twinningowy z FRSE w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 pt. "Prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Jak chronić naszą prywatność." Galeria foto

Dnia 21 lutego 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w webinarium i wideokonferencji pt. "Prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Jak chronić naszą prywatność." organizowanym w ramach e Twinning z FRSE. Odbiorcami webinarium były klasy 6e, 5a i 5c, które za uczestnictwo otrzymały certyfikaty. Organizatorem pierwszego takiego przedsięwzięcia na skalę krajową była pani Jolanta Gradowska, a osobą prowadzącą szkolenie pani - Izabela Meyza. Głównymi tematami poruszonymi na spotkaniu były prywatność i jej rodzaje we współczesnym świecie np. prywatność terytorialna, informacyjna, komunikacyjna i cielesna. Kolejnym ważnym aspektem były sposoby ochrony danych osobowych, haseł, informacji o nas w sieci. Młodzież dowiedziała się o stronach , dzięki którym może sprawdzić swoje adresy e mailowe i ich ewentualne wycieki, bezpieczeństwo hasła i poznała szyfrowane portale komunikacyjne. Padło wiele ciekawych haseł i pytań np. czy można oddzielić świat online od offline, które wiadomości są szyfrowane, jak stworzyć bezpieczne hasło i gdzie je "zapisać" oraz jak często je zmieniać itp.

Młodzież miała okazję podczas spotkania zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na czacie. Była przez prelegentkę zachęcana do "detoksu komórkowego i bycia offline". Zdobyta wiedza jest bezcenna w obecnym, jakże bardzo nastawionym na Internet, świecie, bez którego juz nikt z nas nie wyobraża sobie życia. Prywatność to nowa waluta, a bezpieczne i świadomie utworzone hasło to klucz do twojego terytorium - chroń je więc!!! Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z wydarzenia, zdjęć oraz do podziwiania uczniowskich memów oraz plakatów, stworzonych na zajęciach kształtujących kreatywność.

Beata Berłowska, Sławomir Chmielewski, Maja Włodarczyk

1. Jolanta Gradowska, FRSE, Krajowe Biuro eTwinnng
2. 12:40 to 13:15: Jak dbać o prywatność i bezpieczeństwo w sieci? - Izabela Meyza
3. 13:15 to 13:20: Pytania do prelegenta
4. 13:20 to 13:30: Podsumowanie spotkania - Jolanta Gradowska, FRSE, Krajowe Biuro eTwinnng
Certyfikaty z wydarzenia - zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów - zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy.

certyfikat eTwinning DBI 2020 1